دنیای خودرو
  • پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹

ارزان سازی خودرو روی کاغذ

همگروه - بانک اطلاعات عمومیشورای رقابت، جدول قیمت های رسمی خودرو را با تعیین قیمت هایی به مراتب پایین تر از قیمت های بازار اعلام کرد 

قیمت های جدید محصولات ایران خودرو و سایپا بر اساس دستورالعمل قیمت گذاری شورای رقابت اعلام شد که نشان می دهد شورای رقابت رشد بین  صفر تا 35.4 درصدی را برای محصولات ایران خودرو و سایپا در نظر گرفته است. به نظر می رسد این قیمت ها پس از اعمال نظر ستاد تنظیم بازار نهایی و اعلام می شود.

 

این نرخ ها در شرایطی ابلاغ شده که قیمت بازار این خودروها بعضا دو برابر قیمت ابلاغی است و باید ببینیم آیا در عمل، بازار، قیمت های ابلاغی را می پذیرد.پس از آن که شورای رقابت در هفته گذشته، از تعیین متوسط رشد 10 درصد قیمت برای محصولات ایران خودرو و 23 درصد برای محصولات سایپا خبر داد، دیروز سرانجام فهرست قیمت کارخانه ای این دو خودروساز اعلام شد.

 

بر این اساس و طبق گزارش خبرگزاری فارس، مشاهده می شود که رشد بین صفر تا 35 درصدی قیمت در مجموع محصولات ایران خودرو و سایپا در نظر گرفته شده است. البته به نظر می رسد قیمت های جدید پس از اعمال نظر ستاد تنظیم بازار نهایی و اعلام شود.  به گزارش خراسان، فهرست اولیه قیمت خودروها در حالی اعلام شده که قیمت ها بعضاً از نرخ های رسمی کنونی نیز پایین تر هستند.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, خودرو

 

 

خراسان 

 

مدیر سایت

علاقه مند به دنیای خودرو

قیمت‌های جدید خودروهای داخلی اعلام شد + جدول قبلی

قیمت‌های جدید خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

فراخوان تویوتا راو۴ بعلت نقص ایمنی بعدی

فراخوان تویوتا راو۴ بعلت نقص ایمنی