دنیای خودرو
  • پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹

خودروهای خودران تسلا چراغ‌های راهنمایی و تابلوهای ایست را تشخیص می‌دهند

همگروه - بانک اطلاعات عمومیشرکت خودروسازی تسلا موتورز اعلام کرد سیستم ناوبری خودکار خودروهای خودران تسلا از این پس قادر به تشخیص چراغ‌های راهنمایی و تابلوهای ایست خواهد بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، تسلا مدت مدیدی است که در حال توسعه سیستم ناوبری خودکار(Autopilot navigation) خودروهای خود برای تشخیص چراغ‌های راهنمایی و تابلوهای ایست است و اکنون این ویژگی بالاخره برای استفاده عموم آماده شده است.

 

بنا بر اعلام پایگاه "Electrek"، این خودروساز به عنوان بخشی از به روزرسانی نرم افزاری خود، یک ویژگی تشخیص چراغ‌های راهنمایی و تابلوهای ایست را برای فناوری ناوبری خودکار خود عرضه کرده است. این ویژگی، اولین بار برای آزمایش بتا در ماه مارس در دسترس اولیه کاربران قرار می‌گیرد، اما اکنون راه خود را برای عرضه به یک ناوگان وسیع‌تر در ایالات متحده هموار می‌کند.

 

در یادداشت انتشار این به‌روزرسانی آمده است که این ویژگی که هنوز در حالت نسخه آزمایشی یا "بتا" است، به خودروهای تسلا این امکان را می‌دهد که چراغ‌های راهنمایی را حتی در هنگام خاموش بودن تشخیص دهند و به طور خودکار در چهارراه‌ها و تقاطع‌ها سرعت خود را کاهش دهند. همچنین وقتی خودرو قصد کاهش سرعت دارد، رانندگان هشدار دریافت می‌کنند و خودرو پشت خط قرمز نشان داده شده روی نمایشگر خودرو متوقف می‌شود. سپس رانندگان باید تایید کنند تا اطمینان حاصل شود که گذر از تقاطع، بی‌خطر است.

 

در حالی که این قابلیت در ایالات متحده در دسترس قرار گرفته است، تسلا باید آن را برای چراغ‌ها و تابلوهای جاده‌ای در سایر کشورها تنظیم کند. صاحبان خودروهای تسلا در خارج از ایالات متحده باید کمی بیشتر منتظر بمانند تا این ویژگی در کشور آنها عرضه شود.

 

 

مدیر سایت

علاقه مند به دنیای خودرو

همه چیز درباره خودروی جدید K۱۳۲ ایران خودرو/ عرضه پژو ۲۰۷ پانوراما در نیمه اول سال جاری؛ رانا و دنا پلاس برقی می شوند قبلی

همه چیز درباره خودروی جدید K۱۳۲ ایران خودرو/ عرضه پژو ۲۰۷ پانوراما در نیمه اول سال جاری؛ رانا و دنا پلاس برقی می شوند

پرچمدار شرکت BMW تا سال ۲۰۲۴ به بازار می‌آید بعدی

پرچمدار شرکت BMW تا سال ۲۰۲۴ به بازار می‌آید