دنیای خودرو
  • یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸

رونمایی از اولین خودروی تمام برقی هیوندایی

بانک اطلاعات عمومی - همگروهشرکت کره‌ای هیوندایی از اولین خودروی تمام برقی کراس اور این کشور رونمایی کرده است. این خودرو که کنا نام دارد، حدود ۳۷ هزار دلار قیمت دارد.

 به گزارش مهر به نقل از آسین ایج، قرار است این خودرو از طریق نمایندگی‌های هیوندایی در ۱۱ شهر کره جنوبی برای فروش عرضه شود.

 

از جمله ویژگی‌های این خودرو می‌توان به چراغ‌های ال ای دی قدرتمند، نمایشگر لمسی دارای رابط کاربری پیشرفته برای کنترل بخش‌های مختلف خودرو و از جمله امکانات چندرسانه ای و تهویه مطبوع و تایرهای ۱۷ اینچی اشاره کرد.

 

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , خودروی تمام برقی

خودروی یادشده دارای ۶ کیسه هوای استاندارد، ترمز ای بی اس، دستیار خودکار رانندگی و سازگاری با سیستم‌های رانندگی اندروید ائوتو و کار پلی اپل است.

 

باتری ۳۹.۲ کیلووات ساعتی این خودرو ۴۵۲ کیلومتر رانندگی با آن را با یک بار شارژ ممکن می‌کند. البته به شرطی که خودرو با سرعتی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت نکند. این رقم در صورت افزایش سرعت رانندگی به ۳۰۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

 

 اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , خودروی تمام برقی

موتور ۱۳۶ اسب بخار این خودرو دارای نیروی گشتاور ۳۹۵ نیوتون متر بوده و رانندگی آرام و بی صدا را ممکن می‌کند. شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۹.۷ ثانیه بوده و شارژ ۱۰۰ درصد باتری این خودرو در عرض ۵۷ دقیقه صورت می‌گیرد.

 

 

 

مدیر سایت

دنیای خودرو

رونمایی از کراس‌اوور خشمگین بی‌ام‌و X6 در اروپا و آمریکا قبلی

رونمایی از کراس‌اوور خشمگین بی‌ام‌و X6 در اروپا و آمریکا

خودروهای وارداتی ترخیص شد/ شمارش معکوس برای ریزش قیمت بعدی

خودروهای وارداتی ترخیص شد/ شمارش معکوس برای ریزش قیمت